Produkty

EKO - PLUS 5

Ekologiczne kotły węglowe Eko – Plus 5 to kotły retortowe z zasobnikiem automatycznym i ślimakowym podajnikiem paliwa. Przeznaczony jest do spalania węgla w postaci eko-groszku o granulacji 5-25mm, paliwo spalane jest w retortowym palniku z udziałem wentylatora nadmuchowego.
Kotły Eko – Plus 5 dzięki specjalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym pozwalają na uzyskanie bezdymnego spalania, wysokiej sprawności jak również niskiej emisji pyłów do atmosfery. Zaawansowany technologicznie sterownik kontroluje przebieg procesów spalania, steruje pracą siłownika zaworu mieszającego, pomp oraz opcjonalnie może współpracować z różnego rodzaju termostatami pokojowymi oraz modułami Internet
i GSM.

Istotna zaletą kotła Eko – Plus 5 jest płytowa konstrukcja wymiennika, która w znacznym stopniu ułatwia proces czyszczenia jak również wyłożenie komory paleniskowej ceramiką w postaci płyt, które optymalizują przebieg spalania. Kotły Eko – Plus 5 mogą pracować w trybie ciągłym bez wygaszania ich podczas sezonu grzewczego. Po sezonie grzewczym kocioł dzięki zastosowanej automatyce umożliwia przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Jednorazowe zasypanie zasobnika węglem pozwala na kilkudniowa bezobsługową pracę układu C.O.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom kocioł uzyskał atest ekologiczny potwierdzony badaniami w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

OPISJ.M.EKO-PLUS 5 14EKO-PLUS 5 20EKO-PLUS 5 25
MockW142025
PaliwoWĘGIEL KAMIENNY SORTYMENTU 31.2
Podciśnienie kominowePa15-2015-2015-20
Orientacyjna powierzchnia grzewczam260-120100-180120-220
Wysokośćmm115012401320
Szerokość wymiennikamm560560560
Szerokość zasobnikamm460460460
Szerokość całkowitamm106010601060
Głębokośćmm900900900
Średnica czopuchamm160160160
Średnica króćcówcal5/45/45/4
Maksymalny pobór mocykW0,250,250,25
Waga (+/- 10kg)kg422450470

FOREST NATURA

W naszej ofercie znajdą państwo również kocioł FOREST NATURA który jest ekologicznym kotłem o stalowej konstrukcji wymiennika, przeznaczonym do spalania biomasy drzewnej w postaci pelletu. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy wymiennika
oraz nowoczesnego palnika, uzyskaliśmy optymalny odbiór ciepła ze spalonego paliwa. Automatycznie rozpalający się palnik, montowany jest zewnętrznie na drzwiczkach popielnikowych kotła. Paliwo (pellet), zanim trafi na pokład rusztowy palnika, jest unoszone ku górze poprzez specjalnej konstrukcji podajnik, a następnie precyzyjnie dozowane. Dzięki takiej konstrukcji nie ma możliwości cofnięcia się płomienia.

Wysoka sprawność na poziomie 95% stawia kocioł wśród liderów w swojej klasie. Co więcej, kocioł posiada certyfikat klasy 5 PN-EN:303-5.2012 oraz świadectwo EcoDesign Komisji Europejskiej, który będzie wymagany od 2020 roku.

Moc znamionowakW17273850
Gabaryty mierzone po obudowie, wys. od podstawy
wysokośćmm1105110513711385
głębokośćmm705705900930
szerokośćmm470470570690
Średnica przyłączycal5/45/46/42
Średnica czopuchamm160180180220
Odległość od podłogi do osi przyłączy
dolnemm55555565
górnemmw dachuw dachuw dachuw dachu
Odległość podstawy od osi czopuchammw dachuw dachuw dachuw dachu
Klasa efektywności energetycznejA+A+A+A+
Współczynnik efektywności energetycznej122122115105